foça hava durumu nasıldır ?

foça hava durumu nasıldır ?

İZMİR FOÇA HAVA DURUMU


FOCA


FOCA

Bölgenin iklimi olan Akdeniz iklimini alan Foça bu iklimin bir çok yararını görmektedir.Bu iklimin turizm üzerine doğrudan bir etkisi bulunmaktadır.Bu iklim sayesinde yaz ayaları turizm için yeterli olan sıcaklığa ulaşmaktadır. İklimin genel özelliği yaz aylarında sıcak ve kurak kış aylarında ise ılıman ve yağışlıdır.

İklim: Foça'da tamamen Akdeniz iklimi hüküm sürer. Kışları yağışlı ve ılık, yazları ise kurak geçer. Üç yandan serin bir deniz havası alır. Yaz aylarının ortalama sıcaklığı 26 derece, deniz suyu sıcaklığı is 22 derecedir. Yaz mevsiminin en sıcak ayları Temmuz ve Ağustostur. 

Geleneksel Foça mutfağı genel özellikleriyle Batı Anadolu kıyıları ve Ege adalarında yapılan tüm yemekleri içerir.Bununla birlikte balık çeşitleri, deniz ürünleri zeytin,zeytinyağı,enginar ve yabani otlardan yapılan Foça'ya özgü lezzetlerden bazıları   şunlardır: Izgara Sardalye, Yoğurtlu Balık, Kalamar Dolması, Balık Dolması, Balık Çorbası, Balık Paçası, Kuzu Etli Enginar, Zeytinyağlı Enginar Dolması yöreye özgü yemekler arasında sayılabilir.

Foça ve çevresinde yetişen yabani otlardan arapsaçı, rezene, tarakotu ( iğnelik ), turpotu, radika, ısırgan otu, ebegümeci gibi otlardan nefis salata, meze ve börek içi hazırlanmaktadır.


Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları
..
Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları
Ev Nasıl Kiralanır?
..
Ev Nasıl Kiralanır? Ev Nasıl Kiralanır?
Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır?
..
Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır? Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır?
Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ?
..
Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ? Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ?
Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf noktalar
..
Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf n Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf noktalar
Paylaş
hazır emlak sitesi