İzmir Foça da neden ev almalıyız?

İzmir Foça da neden ev almalıyız?

İzmir Foça da neden ev almalıyız?

İzmir’in en gözde ilçelerinden biri olan Foça’dan neden ev almalısınız diye düşünüyor olabilirsiniz. Lakin bunu cevabı çok basittir; güvenli ve huzurlu bir yerde yaşamak istiyorsanız Foça’dan ev almalısınız. Foça’nın coğrafi konumuna baktığınız zaman denize olan yakınlığı ilk dikkat çeken şeydir. Binlerce insan her yaz Foça’ya tatile gelmektedir lakin siz tatil beldesine yaşayacağınız için ekstra tatil masraflarınız da olmayacaktır. Foça hem yaz hem de kışın hareketli bir ilçedir. Fazla ses gürültü ve kargaşa bulamazsınız. Foça’da huzur, tatil, güven ve rahatlık bulursunuz. Foça’nın gülümser yüzlü insanlarına baktığınız zaman bunu anlayacaksınız. Foça da tarihi yaşayacak ve tarihin içinde bulunacaksınız. Foça’nın tarihi Türkiye’nin tarihi kadar eskidir.

Foça da yapabileceğiniz birçok sosyal faaliyet bulunmaktadır. Lüks alışveriş merkezlerinden spor salonlarına kadar her şeyi Foça da bulabilirsiniz. İzmir’e yakınlığından da bahsetmemize gerek yoktur kendi şahsi aracınızla istediğiniz zaman İzmir’e gidebilirsiniz. Ya da Foça’dan İzmir’e kalkan otobüslere binerek bunu sağlayabilirsiniz. İzmir’le Foça’nın arası ortalama 68 kilometredir. Yani 1 saat sürmeden İzmir’e varabileceksiniz. Foça da yaşayan yerel halk genellikle kendi ihtiyaçlarını Foça içerisinden halledebilmektedir. Foça belediyesinin de yaptığı çalışmalar ve büyüme isteği doğrultusunda Foça yakında yeni bir İzmir olacaktır. Foça’nın kendi içinde bulunan birçok parkı vardır bu parklarda eşinizle yürüyüşe çıkabilir ya da çocuğunuzu gezdirebilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuz için birçok kaliteli devlet ve özel liseler mevcuttur.

Foça’nın en çok tercih edilen yanlarından birisi de plajlarıdır. Plajlarında ailenizle gönül rahatlığıyla barınabilirsiniz. Bu plajların suları her yıl teftiş edilir ve kirlilik derecesi ölçülür, herhangi bir kirlilik durumu söz konusu henüz olmamıştır. Plajlarda genellikle aileleri görürsünüz. Foça’nın kültürel yapısı ve ileri görüşlülüğü sayesinde kendinizi daha mütevazi insanların arasında bulursunuz. Foça’nın tarihi yapısı da oldukça gelişmiştir. İlçe içerisinde eski kaleler ve tarihi eserlere sıkça rastlarsınız. Tarihi okuyarak değil yaşayarak geçireceğiniz bir ilçe olan Foça’nın denize sıfır tarihi eserlerini gördüğünüz zaman daha önemli bir yer olduğunu anlamış olacaksınız. 


Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları
..
Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları
Ev Nasıl Kiralanır?
..
Ev Nasıl Kiralanır? Ev Nasıl Kiralanır?
Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır?
..
Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır? Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır?
Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ?
..
Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ? Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ?
Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf noktalar
..
Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf n Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf noktalar
Paylaş
hazır emlak sitesi