Sahibinden satarken bunları yapmayın

Sahibinden satarken bunları yapmayın

Sahibinden satarken bunları yapmayın ;

Bir gayrimenkulün değerini belirleyen faktörler vardır, nokta atışı gayrimenkul fiyatı veya değeri belirlemek mümkün değildir. Gayrimenkulünüzün değerini objektif olarak değerlendirin, sizin malınız ne kadar değerli ise alıcınında parasıda o kadar değerli olduğunu unutmayın.

Bulunduğunuz bölgede, arz ve talep dengelerini kulaktan duyma rakamlar ile değerlendirirseniz satmaya çalıştığınız gayrimenkul hep sizin olmaya devam edecektir.

Evinizi değerinde satışa çıkarın, değerinin üzerinde satışa çıkardığınız gayrimenkul belli bir müddet satılmadığı için eviniz hakkında “neden bu ev satılmıyor ? “ şeklinde soru işaretleri oluşacaktır.

Kulaktan kulağa yayılan ve "bu evi kimse almıyor" şeklindeki konuşmalar sizide rahatsız edecektir.

Fiyatı düşürdüğünüz anda bu seferde “ Kimse almayınca fiyat düşürdü” yada “uzun zamandır kimse almıyor” gibi yorumlar başlayacak ve eviniz gitgide “bu evi kimse beğenmiyor” olarak anılmaya başlayacaktır.

Evinizin değerini nasıl ve neye göre değerlendirdiğiniz çok önemlidir ; Apartman dairesi ise ona göre fiyat değerlemesi yapılır , müstakil ev ise başka faktörler devreye girer , taş ev ise daha değişik bakış açısı gereklidir, ana yola yakınlığı yada çarşıya yakın olması veya çarşıya uzak ama deniz görmesi vs. gibi onlarca değişik fiyat belirleme yöntemi bulunmaktadır.

Satamadığınız evin fiyatını her ay artırmayın, bu durum çok sık karşılaşılan bir durum. 4-5 ay gayrimenkulünü satamayan biri, düşük fiyattan alıcı bulamadığını bile bile satış fiyatını yukarıya çekip alıcı bekliyor. Gayrimenkulun önceki fiyatını bilen ve takip eden kişiler fiyattaki düzensizliği görünce satın almaya yanaşmıyorlar.

Satamadığınız gayrimenkul bir süre sonra sizi fiyat düşürmeye sevk edecektir. Fiyat düşürmenizin sebebi önceki fiyatın yüksek olmasından kaynaklanmaktadır ayrıca çevrenizdeki yeni yapılar uygun fiyatlı satışlar sebebi ile evinize olan talebi azaltacaktır belli bir müddet sonra sizi arayan alıcılar yeni yapılara yöneleceğinden sizin evinizin  fiyatını soran bile olmayacaktır.

Sahibinden satıcılar belli bir süre evini satamadığında emlak ofislerine gelip kaça satarsan sat benim cebime şu kadar para girsin şeklinde satış teklifi vermektedir. Bu çok yanlıştır emlakofisi ne komisyon vermemek için yapılan bu satış teklifi aslında evinizin satışını bir süre daha uzatmaktadır.

Gayrimenkulünüzün değerinde ve zamanında satılmasını istiyorsanız

Lemnos Emlak Ofisi bu konuda gerekli desteği size sağlayacaktır.

Lemnos Emlak Bilgi Yönetim

Foça ve Yeni Foça Uzman Ekip Eğitimli Kadro


Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Kiracılı Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir
..
Kiracılı Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmem Kiracılı Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir
Eşin Rızası Olmadan Ev Satılabilir Mi?
..
Eşin Rızası Olmadan Ev Satılabilir Mi? Eşin Rızası Olmadan Ev Satılabilir Mi?
OCAK 2018 Kira Artış Oranı Nedir ? - Lemnos Emlak
..
OCAK 2018 Kira Artış Oranı Nedir ? - Lemnos E OCAK 2018 Kira Artış Oranı Nedir ? - Lemnos Emlak
İpotekli Ev Nasıl Satın Alınır
..
İpotekli Ev Nasıl Satın Alınır İpotekli Ev Nasıl Satın Alınır
Tapu Senedi Neden 2 Renktir?
..
Tapu Senedi Neden 2 Renktir? Tapu Senedi Neden 2 Renktir?
Paylaş
hazır emlak sitesi