Yazlık ev dekorasyonunun favorisi marin stil

Yazlık ev dekorasyonunun favorisi marin stil

Yaz mevsimi ile özdeşleşen bir dekorasyon stili, marin. Kelime “denizle ilgili, denize ait olan” anlamlarını taşıyor. Ancak marin kelimesinin bir dekorasyon stili olarak ortaya çıkışı Amerika’nın New Port Island gibi kıyı bölgelerine kadar uzanıyor. Foça satılık ev düşünürmüsünüz ?

Denizcilerin giydiği üniformalar, gemide kullanılan halatlar, çapalar, denizyıldızı, deniz kabukları, deniz fenerleri… Kısacası deniz deyince akla gelebilecek olan her şey marin stilinin bir parçasını oluşturuyor.Odak noktasının deniz olduğu bu dekorasyon stili, en çok kıyı bölgelerindeki mekanlarda ve yaz aylarında tercih ediliyor. 

Yazlık evlerin vazgeçilmez stili marin, beyaz, mavi ve kırmızı renklerini ana renk kabul ediyor. Bu üçlüye krem, bej, gri gibi kumsalı, çakıl taşlarını hatırlatan soft renkler eşlik ediyor.

Marin stilinde kullanılan renklerle amaç ferah bir ortam tasarlamak. Bu sebeple beyaz her zaman bir fon olarak kullanılıyor. Duvarlar beyaza boyanırken, büyük mobilyalarda da çoğunlukla beyaz renk tercih ediliyor.

Denizi hatırlatan her şeyi marin stiline uygun dekore etmek istediğiniz evinizde kullanabilirsiniz. Bir balıkçı ağını, denizyıldızını, sahilden topladığınız deniz kabuklarını, can simidini…

Eğer marin stilinde dekore edebileceğiniz bir yazlık eviniz yoksa, sadece yaz aylarında bu temayı dekorasyona taşımak istiyorsanız bu tarzdaki aksesuarlar yani küçük parçalar size büyük bir yardımcı olacaktır. Duvara asacağınız bir tablo, değiştireceğiniz bir iki kırlent kılıfı ve birkaç biblo ile marin stilini kolayca evinize yansıtabilirsiniz.Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Kiracılı Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir
..
Kiracılı Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmem Kiracılı Ev Satın Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir
Eşin Rızası Olmadan Ev Satılabilir Mi?
..
Eşin Rızası Olmadan Ev Satılabilir Mi? Eşin Rızası Olmadan Ev Satılabilir Mi?
OCAK 2018 Kira Artış Oranı Nedir ? - Lemnos Emlak
..
OCAK 2018 Kira Artış Oranı Nedir ? - Lemnos E OCAK 2018 Kira Artış Oranı Nedir ? - Lemnos Emlak
İpotekli Ev Nasıl Satın Alınır
..
İpotekli Ev Nasıl Satın Alınır İpotekli Ev Nasıl Satın Alınır
Tapu Senedi Neden 2 Renktir?
..
Tapu Senedi Neden 2 Renktir? Tapu Senedi Neden 2 Renktir?
Paylaş
hazır emlak sitesi