Yazlık ev dekorasyonunun favorisi marin stil

Yazlık ev dekorasyonunun favorisi marin stil

Yaz mevsimi ile özdeşleşen bir dekorasyon stili, marin. Kelime “denizle ilgili, denize ait olan” anlamlarını taşıyor. Ancak marin kelimesinin bir dekorasyon stili olarak ortaya çıkışı Amerika’nın New Port Island gibi kıyı bölgelerine kadar uzanıyor. Foça satılık ev düşünürmüsünüz ?

Denizcilerin giydiği üniformalar, gemide kullanılan halatlar, çapalar, denizyıldızı, deniz kabukları, deniz fenerleri… Kısacası deniz deyince akla gelebilecek olan her şey marin stilinin bir parçasını oluşturuyor.Odak noktasının deniz olduğu bu dekorasyon stili, en çok kıyı bölgelerindeki mekanlarda ve yaz aylarında tercih ediliyor. 

Yazlık evlerin vazgeçilmez stili marin, beyaz, mavi ve kırmızı renklerini ana renk kabul ediyor. Bu üçlüye krem, bej, gri gibi kumsalı, çakıl taşlarını hatırlatan soft renkler eşlik ediyor.

Marin stilinde kullanılan renklerle amaç ferah bir ortam tasarlamak. Bu sebeple beyaz her zaman bir fon olarak kullanılıyor. Duvarlar beyaza boyanırken, büyük mobilyalarda da çoğunlukla beyaz renk tercih ediliyor.

Denizi hatırlatan her şeyi marin stiline uygun dekore etmek istediğiniz evinizde kullanabilirsiniz. Bir balıkçı ağını, denizyıldızını, sahilden topladığınız deniz kabuklarını, can simidini…

Eğer marin stilinde dekore edebileceğiniz bir yazlık eviniz yoksa, sadece yaz aylarında bu temayı dekorasyona taşımak istiyorsanız bu tarzdaki aksesuarlar yani küçük parçalar size büyük bir yardımcı olacaktır. Duvara asacağınız bir tablo, değiştireceğiniz bir iki kırlent kılıfı ve birkaç biblo ile marin stilini kolayca evinize yansıtabilirsiniz.Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları
..
Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları Foça’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları
Ev Nasıl Kiralanır?
..
Ev Nasıl Kiralanır? Ev Nasıl Kiralanır?
Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır?
..
Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır? Kiracı Evden Çıkmıyorsa Neler Yapılır?
Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ?
..
Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ? Kasım 2017 Kira Zam Oranı Nedir ?
Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf noktalar
..
Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf n Konut alımlarında dikkat etmesi gereken püf noktalar
Paylaş
hazır emlak sitesi